تبلیغات
news-tv-ir - سهل‌انگاری پزشکی، همچنان ادامه دارد
news-tv-ir
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب منمفیدستان:


سهل‌انگاری پزشکی، همچنان ادامه دارد


دانش > پزشکی – مادری که نوزادش را در بدو تولد به‌دلیل خطای پزشکی با دست آسیب‌دیده در آغوش کشید، حالا ۲سال پس از آن همه درد و رنج، باید دوباره با خطای پزشکی دیگری فرزند بی‌تابش را با دردی مضاعف آرام کند.

یك پزشك در اصفهان دست چپ و سالم كودك دو ساله‌ای را به جای دست راست او جراحی كرد. بعد از جراحی اولیای كودك متوجه اشتباه این پزشك و تیم او شدند و به آنچه بر سرشان آمده بود اعتراض كردند.

علی عشوری پدر نوزادی كه ۲سال پیش دست راستش در اثر سهل‌انگاری كادر پزشكی در هنگام تولد دچار مشكل شده بود، می‌گوید: پس از ۲سال فیزیوتراپی برای درمان به بیمارستان كاشانی اصفهان مراجعه كردیم كه این بار هم عمل جراحی با قصور پزشكی همراه شد و دست چپ سالم نوزاد را به جای دست راست جراحی كردند و این‌كار موجب آسیب روحی و جسمی به خانواده نوزاد به‌ویژه مادرش شده است. پدر خانواده كه نمی‌داند با مشكلات روحی و جسمی اعضای خانواده‌اش از پس این اتفاقات ناگوار چه كند راضی به جراحی مجدد فرزندش شد.

آنچنان كه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان تأیید كرد این پزشك جراح، خطای خود را پذیرفته و آن را جبران كرده است.جبران هم چیزی جز جراحی تاندون دست ناسالم (دست راست) كودك دوساله نبوده است. آنها مدعی شدند كه این پزشك از اولیای بیمار عذرخواهی كرده و اولیای بیمار نیز بر ناخواسته بودن این اشتباه اذعان كرده و پوزش جراح را پذیرفته‌اند.

اگرچه دانشگاه علوم پزشكی اصفهان درنظر دارد وقوع این حادثه را شروعی برای رفع فرایند‌های درمان و كاهش خطاهای فردی و تیمی كند، ولی از نظر حقوقی همچنان حقوق بیمار برای رسیدگی را محفوظ ‌می‌داند. جهانپور مدیر روابط عمومی این دانشگاه گفت: هر چند پزشك هم سعی كرده است عذرخواهی كند و خانواده را مورد دلجویی قرار دهد ولی معتقدیم هر چقدر هم پزشك عذرخواهی كند باز هم خانواده كودك را تسكین نمی‌دهد و بخشی از این مشكل را خانواده كودك با بزرگواری خود حل می‌كند.

 • مشكل ضعف در كار تیمی است

حیدرعلی عابدی، عضو كمیسیون بهداشت و نماینده اصفهان این خطای پزشكی را نتیجه خطای پزشكی و بی‌توجهی به كارگروهی دانست و گفت: این نوزاد تحت نظر پزشك بوده اما پزشك اطلاعات بیمار را به درستی در پرونده ثبت نكرده و در نتیجه دست چپ نوزاد به را جای دست راست عمل كرده است. بنابراین هیچ‌گونه خطایی از سوی كادر پرستاری رخ نداده و خطای پزشك در این پرونده محرز است؛ این در حالی است كه با تبادل اطلاعات و هم افزایی اطلاعات رزیدنت‌ها، پزشك و پرستار به هیچ وجه شاهد چنین خطاهایی نخواهیم بود.

 • معضل روشن نبودن چرخه رسیدگی

این نخستین بار نیست كه خطای پزشكی امید بیمار و خانواده‌ای را ناامید می‌كند. دو هفته مانده به نوروز گذشته، كیارستمی كارگردان برجسته كشور جهت عمل پولیپ روده، بستری شد و پس از طی فرایندی كه هنوز برای افكارعمومی به روشنی مشخص نشده،با خطای پزشكی فوت كرد. هنوز با گذشت ماه‌ها مراحل رسیدگی به این خطای بارز پزشكی ادامه دارد اما براساس متن حكم هیأت بدوی انتظامی سازمان نظام پزشكی، پزشك معالج به ۳‌ماه محرومیت از مطب آن هم در محل ارتكاب تخلف محكوم شده است. ماجرای مرگ یكباره ۶ بیمار كلیوی در فرایند دیالیز و بستری شدن در بیمارستانی در اهواز نیز تقریبا مشابه همین روند را طی كرد و افكارعمومی از روند رسیدگی چندان قانع نشد.

 • فرایندی كه مشخص نیست

فرایند اعتراض به خطاهای پزشكان و بیمارستان‌ها سازوكار مطلوبی ندارد و در هیچ كدام از پرونده‌هایی كه رسانه‌ای شده‌، روند پرونده‌ها و عاقبت‌شان روشن نیست. دست بالا داشتن پزشكان در محاكم قضایی و انتظامی احكام را به اندازه‌ای غیرواقعی كرده كه رفتن به محاكم ، بعضا كاری ناامید‌كننده شده است.بدون تردید درمان فرایند ساده‌ای نیست اما پیچیدگی‌های آن نباید دامن مادری را بگیرد كه برای دومین بار به‌دلیل خطای پزشكی باید درد‌های كودك دوساله‌اش را تسكین دهد.

 • جریمه‌های مالی پزشكان متخلف بازدارندگی ندارد

یحیی كمالی‌پور، نایب‌رئیس كمیسیون حقوقی قضایی مجلس چندی پیش با بیان اینكه میزان مجازات‌ها برای خطای پزشكی بازدارنده نیست، گفت: قوانین مربوط به خطای پزشكی جوابگوی نیازهای جامعه نیست. میزان خطاهای پزشكی افزایش یافته و ما باید به تناسب پیشرفتی كه جامعه دارد از نظر فناوری و تكنولوژی قوانین خود را با شرایط جامعه تطبیق دهیم. در اغلب موارد برای پزشكی كه مرتكب خطا شده جریمه‌های مالی درنظر گرفته می‌شود درحالی‌كه پزشكی كه از لحاظ مالی تأمین است این مبالغ ناچیز نمی‌تواند مانع از خطاهای بعدی وی شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پزشکی ایران مرتضی فرامرزی ارسال سلام مدت بسیار طولانی هست كه سردرد های دیه اعضای بدن آرشیو سایت علمی دانشجویان ایران دستها جنایت بردستهاى انسان چند صورت دارد كه به برخى از آنها اشاره مى كنیم ؛ حكم قطع آموزشاورژانسپزشكی سایت پزشکان بدون مرزخونریزی یا به از دست دادن خون یا خروج خون از دستگاه گردش خون گفته می‌شودجراحی لیزری چشم با روش چشم پزشکی امروز ……لازک و لیزیکچشم پزشکی امروز مرکز فوق تخصصی جراحی های چشم چشم پزشکی امروز مرکز فوق تخصصی جراحی اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت …تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشدجدیدترین مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعاتتحقیقات حاکی از آن است که سه نوآوری فناوری شبکه اجتماعی ، ارتباطات راه دور كتابهای رایگان فارسی ۲ اوضاع در هند برتانوی و در ولایت مرزی شمالغرب صوبه سرحد در آغاز سال ۱۹۴۴ دومین نماینده مردم فهیم مشگین شهر مهندس ولی ملکیبرای چندمین بار است که شورای شهر بدون دعوت رسمی از اصحاب رسانه اقدام به برگزاری جلسه آشنایی با قاعدگی ، پریود و عادت ماهانه – پزشکان ایرانفیزیولوژیدر تخمدان میلیون ها تخمک وجود دارد که هر تخمک به همراه سلو ل های اطرافش، مجموعه ای به سرگرمی ،عکس روز ، گزارش تصویری ، عکسهای دیدنیسرگرمی ،عکس روز ، گزارش تصویری ، عکسهای دیدنی ، بازیگران ، بازیگران مشهور ، افراد پزشکی ایران عیسی عباسی عطیبه ارسال سلام وقت بخیر من از یک بیماری پوستی دیه اعضای بدن آرشیو سایت علمی دانشجویان ایران دستها جنایت بردستهاى انسان چند صورت دارد كه به برخى از آنها اشاره مى كنیم ؛ حكم قطع هر دو ایمنی، بهداشت و محیط زیست حمیدرضا چزانی آموزشاورژانسپزشكی سایت پزشکان بدون مرز عکس‌العمل بدن در برابر شوک به نحوی است که کاهش جریان خون اعضاء حیاتی مثل قلب و مغز می‌تواند كتابهای رایگان فارسی ۲ اوضاع در هند برتانوی و در ولایت مرزی شمالغرب صوبه سرحد در آغاز سال ۱۹۴۴ دومین حکومت جراحی لیزری چشم با روش چشم پزشکی امروز مرکز فوق تخصصی … لازک و لیزیک جراحی لیزری چشم با روش تفاوت روش و روش یا بطور کاملتر نوعی روش اخبار خوزستان سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی مسجدسلیمان گفت اداره میراث فرهنگی استان به منطقه جدیدترین مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات تحقیقات حاکی از آن است که سه نوآوری فناوری شبکه اجتماعی ، ارتباطات راه دور اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت گردشگری آژانس مسافرتی اولدوز گشت شرق مجری اصلی تورهای آذربایجان ، سبلان ، سرعین ، رزرو هتل، برگزار زنبورستان پاسخ سوالات سوال خواستم بپرسم میشه یه گوش پاک کن یا چوب کبریت یا هر چیز باریک دیگه ای که سرشو پنبه زدیم

مطلب سهل‌انگاری پزشکی، همچنان ادامه دارد در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :سهل‌انگاری پزشکی، همچنان ادامه دارد
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d9%87%d9%84%e2%80%8c%d8%a7%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c%d8%8c-%d9%87%d9%85%da%86%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 6 بهمن 1395
چهارشنبه 22 خرداد 1398 06:35 ب.ظ

Hi there would you mind stating which blog platform you're using? I'm looking to start my own blog soon but I'm having a hard time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!
جمعه 13 مرداد 1396 08:15 ب.ظ
Because the admin of this website is working, no hesitation very rapidly it will be well-known,
due to its feature contents.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی